Анкара продовжує переговори з Москвою щодо передачі технологій в рамках придбання російських зенітно-ракетних систем С-400, повідомив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Він заявив, що купівля системи, яка викликала серйозне занепокоєння серед союзників Туреччини, є необхідністю і що Туреччина «потребує цього терміново».

«Ми хотіли придбати систему в наших союзників по НАТО, але це не вдалося», – заявив Чавушоглу в інтерв’ю dpa 1 січня.

Росія, за його словами, запропонувала найкращу угоду, тому Анкара пристала на цю пропозицію.

Реалізація угоди про купівлю С-400 на 2,5 мільярди доларів просувається, сказав Чавушоглу, попри те, що все ще не вирішене питання щодо передачі технологій.

Міністр закордонних справ Туреччини додав, що йдеться про спільне виробництво, а також передачу технологій. «Це питання для переговорів у середньостроковій і довгостроковій перспективі», – зазначив він.

Перші поставки ракетної системи, за даними турецької сторони, мають розпочатися в 2020 році.

12 вересня Туреччина підписала угоду з Росією про купівлю російських систем протиповітряної оборони С-400. Домовленості викликали занепокоєння на Заході, оскільки Туреччина є членом НАТО, а системи протиповітряної зброї не можуть бути інтегровані в оборонну систему Альянсу. Крім того, наміри Туреччини придбати російські С-400 у деяких західних столицях розглядають як образу НАТО на тлі загострення відносин із Росією через її роль у війнах на сході України і в Сирії.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявляв, що після підписання угоди з Росією про купівлю російських систем протиповітряної оборони С-400 Анкара зацікавлена і в придбанні нових комплексів у Москви, які ще перебувають у стадії розробки.