У Міністерстві закордонних справ Греції заявили про бажання врегулювати у 2018 році багаторічну суперечку довкола назви

«Македонія», на яку претендують як балканська країна, так і північна провінція у Греції.

«Думаю, що 2018-й стане роком, коли питання зовнішньої політики, які були заплямовані протягом десятиліть, вирішаться. Ми докладатимемо зусиль для сприяння добробуту на всіх Балканах», – заявив міністр закордонних справ Нікос Котзіас 4 січня.

Він додав, що уряд веде переговори і підтримає кращу з назв для «всебічного її використання», не уточнивши, про яку саме йдеться.

Ця суперечка протягом багатьох років створює перешкоди для спроб Македонії приєднатися до Європейського союзу і НАТО. Нова правляча коаліція у Скоп’є, очолювана соціал-демократами, теж заявила про бажання вирішити конфлікт.

Прем’єр-міністри Греції та Македонії Алексіс Ципрас і Зоран Заєв обговорили це питання по телефону 2 січня. Заєв також відвідав Салоніки в грецькій Македонії 30 грудня і зустрівся з мером міста.

НАТО має відновити дискусію про запрошення Македонії приєднатися до альянсу в червні, після того, як Греція наклала вето на її заявку в 2008 році.

Афіни протягом багатьох років блокували заявки Македонії на вступ у ЄС і в західний військовий альянс, стверджуючи, що називатися Македонією не може одночасно дві території – країна і провінція. Крім того, Афіни також заявляють, що, претендуючи на цю назву, Македонія привласнює частину давньої історії Греції.

Афіни погодилися називати балканську країну «колишньою югославською республікою Македонією» на міжнародних майданчиках як тимчасовий захід до вирішення суперечки.