Голова російського регіону Чечні Рамзан Кадиров назвав заарештованого керівника грозненського відділення правозахисного центру «Меморіал» Оюба Тітіева наркоманом. Про це Кадиров заявив увечері 17 січня в ефірі вечірніх новин телеканалу «Грозний».

“Наркоманів у Чечні ловили тисячами, ніхто за них не заступався, варто було зловити їхнього наркомана, і весь світ встав. Чому вони їхні права не захищали? Такі ж наркомани… Невже він (Тітіев – ред.) не може вживати? Ми ловимо людей, яким 60, 70 років за те, що вживають наркотики. Його не можна нам затримувати? Звичайно, можна», – сказав Кадиров.

Говорячи про правозахисників, Кадиров додав, що «в них немає роду, нації немає, релігії немає, у них є інтерес». За словами Кадирова, його дивує, коли людина, яка вважає себе чеченцем, працює з ними, а родичі не зупиняють його. «Вони повинні знати, в нашій республіці їхня робота не пройде», – заявив Кадиров.

9 січня в Чечні затримали голову місцевого відділення «Меморіалу» Оюба Тітієва. Його звинувачують у зберіганні 180 грамів марихуани. 60-річний Тітієв провину заперечує і стверджує, що йому підкинули наркотики. Він вважає, що переслідування пов’язане з його правозахисною діяльністю.

11 січня правозахисні організації Норвезький Гельсінський комітет, Human Rights Watch, Amnesty International, FIDH і Всесвітня організація проти тортур виступили зі спільною заявою. Вони вимагають від влади Росії звільнити Оюба Тітієва.